Jaunumi

10. LatviaBeerfest apmeklējuši tūkstošiem pašmāju un ārvalstu viesu

10. LatviaBeerfest apmeklējuši tūkstošiem pašmāju un ārvalstu viesu

Svētdien, 29. maijā, Vērmanes dārzā noslēdzās desmitais LatviaBeerfest, kas pēc divi gadu pārtraukuma Rīgas sirdī piecas festivāla dienas pulcēja tūkstošiem pašmāju un ārvalstu viesu no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas u.c. valstīm.

 

LatviaBeerfest organizatori lēš, ka vismaz 50% no visiem festivāla apmeklētājiem bija ārvalstu tūristi. Dauzi no tiem festivālā viesojās jau atkārtoti, bet vairāki festivāla viesi no Lielbritānijas atzina, ka ir apmeklējuši pilnīgi visus desmit festivālus. Īpašu pārsteigumu sagādāja kaimiņi igauņi, kas vairākas festivāla dienas Rīgā ieradās ar pilniem autobusiem alus cienītāju. Vienlīdz lielā skaitā festivālā viesojās gan dāmas, gan kungi, bet vidējais apmeklētāju vecums bija no 30 līdz 40 gadiem.

 

Festivāls šogad noritēja no 25. līdz 29. maijam un tā lielo svētku alus mucu šogad dāvāja Valmiermuižas alus darītava. Tās spundes izsišanā piedalījās festivāla idejas autors Andrejs Šikors, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis un pavārs Mārtiņš Sirmais. Muzikāli festivāla atklāšanu ieskandināja mūziķi Katrīna Dimanta un Rolands Zelčs ar tautasdziesmām par alu. 

 

Festivālā bija iespēja nobaudīt vairāk nekā 60 alus, sidra un kvasa šķirnes, tai skaitā apmeklēt “craft” alus telti ar ukraiņu piedāvājumu, kā arī beļģu telti ar vairāku darītavu piedāvājumu. LatviaBeerfest organizatori un tirgotāji lēš, ka visās festivāla dienās tika izdzerts vairāk nekā 10 000 litru alus.

 

Tāpat festivāla apmeklētājiem tika piedāvāts kvalitatīvs un daudzveidīgs ēdiens, gan latviešu nacionālā virtuve, gan street food. Piecu dienu garumā notika visdažādāko mūzikas grupu koncerti un bija pieejama daudzveidīga izklaide gan pieaugušajiem, gan bērniem, tai skaitā lielie karuseļi.

 

LatviaBeerfest muzicēja grupas "BRUĢIS", "INQOGNITO", "TĀ UN ŠITĀ", "NOISY PARTY", kā arī grupa "BASTARDS", "ALUM ALU" un "BLIND SHAPES". Savukārt mūziķi no Brazīlijas un Čīles “NALATA PROJECT” iesildīja publiku ar karstiem Latīņamerikas mūzikas un deju ritmiem. Svētdiena, 29. maijs, aizritēja ukraiņu mūzikas skaņās - muzicēja grupa "RODIONS", ANASTASIJA VASIĻENKO un LARISA ŠELEST, kā arī autentiskās amerikāņu country mūzikas izpildītājs Shota Adamashvili no Gruzijas.

 

LatviaBeerfest ir Austrumeiropā lielākais alus festivāls, kas ievadīja 2022. gada Eiropas alus festivālu sezonu! Desmit gados festivāls ir piedzīvojis būtisku izaugsmi un transformāciju – no dažu stundu pasākuma Vecrīgā līdz piecu dienu festivālam Vērmanes dārzā. Kopumā šajos gados festivālu ir apmeklējuši desmitiem tūkstošu cilvēku gan no Latvijas, gan ārvalstīm, piemēram, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Somijas, Vācijas un Skandināvijas.

 

Festivāls šajos gados apliecinājis, ka mūsu reģionā alus darīšanas un baudīšanas tradīcijas joprojām ir stipras un tiek turētas augstā godā. Vairāk informācijas par festivāla norisi meklē šeit www.latviabeerfest.lv

 

 

Papildu informācija:

Evija Ansonska,

Festivāla komunikācijas vadītāja

Mob. tālr.: 26011887

e-pasts: evija.ansonska@gmail.com

Organizē    Atbalsta Partneri

SAHMArt-expoStageCrewMyBeer