Jaunumi

Arhīvs 2012.

Arhīvs 2012.

„Jāsaka, ka apmeklētāju uzvedības kultūra bija ļoti augsta - esam iztikuši bez incidentiem, un parka teritorija visu festivāla norises laiku bija tīra. Esam apmierināti arī ar festivāla tehnisko nodrošinājumu, un pilnīgi noteikti – ar svētku atmosfēru, kas visas trīs dienas valdīja apmeklētāju un dalībnieku vidū. Noteikti jāatzīmē, ka šis ir bijis nozīmīgs pasākums alus ražotājiem, un pārdošanas apjomi ir pārspējuši dalībnieku cerības”, stāsta „Latviabeerfest2012” komunikāciju direktore Guna Miļusa.

Festivāla „Latviabeerfest 2012” laikā tika pārdotas vairāk kā 677 alus mucas jeb vairāk kā 7 tonnas alus. Pārdošanas rādītāju līderis ir „Brenguļu alus” ar pārdotām 106 mucām.

Tāpat alus svētku laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar vairākām jaunām alus šķirnēm, piemēram, „Ilgezeem” Dzērveņu alu un „Rīgas Brūveris” Ķiršu alu.

Īpaši jāizceļ apmeklētāju novērtētie „Cēsu alus” un „Aldaris” stendi, kuri piedāvāja ne tikai savu produkciju un kvalitatīvu ēdināšanu, bet arī īpašus aktivitāšu stendus apmeklētāju atpūtai.

Kā festivāla labākais gastronomijas piedāvājums ir novērtēts „Kokneses miesnieks” stends.

„Latviabeerfest 2012” ietvaros par nozares būtiskāko notikumu var minēt 25.maijā Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē rīkoto profesionālo alus konkursu–degustāciju. Šo pasākumu rīkoja Latvijas Alus muzejs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību un Latvijas Alus darītāju asociāciju. Uz profesionālo konkursu degustāciju savu produkciju vērtēšanai bija pieteikušas sekojošas Latvijas alus darītavas: SIA"Abula"("Brenguļu alus"), AS "Aldaris", SIA "Alus nams" (alus "Brālis"), SIA "Bauskas alus", AS "Cēsu alus", SIA "DFD" ("Rēzeknes alus"), SIA "Piebalgas alus", SIA "Valmiermuižas alus" un SIA "ZAKSI" ("Užavas alus"). Konkurss noritēja aptuveni 3 stundas, pēc tam sekoja konkursa procedūras un alus paraugu apspriešana, kā arī rezultātu apkopošana. Visi Latvijas alus darītavu ražojumi tika novērtēti kā ļoti labi. Sīvā konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Piebalgas gaišais alus, sudraba medaļu – „Bauskas tumšais Speciālais alus”, savukārt zelta medaļu – „Aldara” ražotais Porteris.

Arī aklā degustācija, kura festivāla ietvaros notika Vērmanes dārzā, ir vērtīgs pētījums alus ražotāju tālākam darbam un attīstībai. Aklās degustācijas rezultāti norāda, ka degustētāju iecienītākais alus ir bijis „Lido” alus darītavas piedāvātais „Medalus”, „Brenguļu gaišais alus” un „Biķeru alus”, kuru vērtējumam nodeva jauns alus tirgus dalībnieks – „Biķeru alus darītava”.

„Latviabeerfest 2012” rīkoja biedrība „Latvijas Alus muzejs” sadarbībā ar „Latvijas Alus darītāju asociāciju” un „Latvijas Alus darītāju savienību”.

Festivāla partneri: „Live Riga”, „Latvijas alus darītāju asociācija”, „Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija”, „Express Travel”, „Travel Jam”, „Intelligent PR”, „aģentūra Bura”.

Festivāla atbalstītāji un draugi: Latvijas Radio 2, NABA, Inbox.lv, RIMI, web aģentūra Efumo, Baltic Times, 1188, Riga in your pocket, Riga this week, Latvia.Travel, Anglo baltic news, , Vesti, 7 sekretov, Tvnet.lv, Avalon hotel, , TV 24.

Organizē    Atbalsta Partneri

SAHMArt-expoStageCrewMyBeer